;

Vodácké zájezdy / Plavby historickou Olomoucí

Peřej tours vás již přes 29 let provází nejen po českých a slovenských řekách. Tisíce spokojených klientů, stovky příběhů a nezapomenutelných dobrodružství. Sportovní i poznávací plavby, na jednu hodinu nebo na celý týden. S námi si vodu zamilujete.

U jednodenního výletu na řeku Moravu máte na výběr dva úseky:

Trasa Postřelmov – Moravičany (24km)

Jednodenní bezpečná přírodně sportovní trasa, pod vedením zkušených certifikovaných instruktorů, vhodná pro začátečníky i děti školního věku nás zavede do malebné krajiny Litovelského Pomoraví. Začátek trasy je obec Postřelmov, kde se seznámíme s pohybem na vodě a naučíme se základům práce s pádlem a plavidlem. Krajinou lužních lesů, říčních meandrů a houpavých vlnek budeme proplouvat v okolí města Zábřeh. Při cestě narazíme na soutok s říčkou Moravská Sázava, a když budeme pozorní, uvidíme obyvatelé z místní fauny, bobry, volavky nebo ledňáčky. Po překonání náhonu a elektrárny u obce Třeština cesta dále pokračuje kroutícími se meandry v okolí mohelnických jezer a závěr našeho putování bude v obci Moravičany. 

Tuto trasu lze skrátit na úsek Postřelmov - Lukavice (14km)

 

Trasa Moravičany - Litovel (12km)

Jednodenní bezpečná přírodně sportovní trasa, pod vedením zkušených certifikovaných instruktorů, vhodná pro začátečníky i děti školního věku nás zavede do malebné krajiny Litovelského Pomoraví. Začátek trasy je v obci Moravičany, kde se seznámíme s pohybem na vodě a naučíme se základům práce s pádlem a plavidlem. Zprvu nás čeká líně tekoucí voda vedoucí do obce Nové Mlýny, kde po souši překonáme Novomlýnský jez. Dále se pak širokým tokem přecházejícím v říční meandry budeme ubírat chráněnou krajinou oblastí, kde budeme moci pozorovat bohatost místní fauny a flory až do cíle naší plavby, města Litovel.

 

  • záčátek i konec plavby je v těsné blízkosti vlakových stanic
  • trasa je vhodná pro žáky ZŠ, středních a vysokých škol
  • cena zahrnuje: lodě dle výběru (rafty, nafukovací či plastové kánoe), pádla, vesty, instruktora v každém raftu nebo dle počtu kánoí, pojištění, doprovodné vozidlo
  • pedagogický doprovod zdarma

 

Cena: 490 Kč/osoba (skupiny od 12 osob) 

 

Recenze

Peřej logo patička

CK PEŘEJ TOURS s.r.o. / Tř. Svobody 39, 779 00 Olomouc

T: +420 603 11 33 44 / E: info@perej.cz

© CK PEŘEJ TOURS s.r.o. 2022 | design by GOLDEN ORANGE s.r.o.
Zásady zpracování osobních údajů