;

Vodácké zájezdy / Plavby historickou Olomoucí

Peřej tours vás již přes 29 let provází nejen po českých a slovenských řekách. Tisíce spokojených klientů, stovky příběhů a nezapomenutelných dobrodružství. Sportovní i poznávací plavby, na jednu hodinu nebo na celý týden. S námi si vodu zamilujete.

Zlenice - Týnec nad Sázavou - Pikovice (18 + 16km)

Naše plavba započne u přívozu v obci Zlenice, nad kterou se tyčí zřícenina gotického hradu Hláska, který býval oblíbeným malířským motivem Josefa Lady. Během naší cesty budeme projíždět vesnicemi a přírodou středočeského kraje a jemné vlnky a několik jezů zajistí, že se určitě nudit nebudeme. Projedeme přes místa, kde si budeme muset trochu máknout, jinde si zase odpočineme. Při průjezdu přírodní rezervací Čížov mineme zříceninu hradu Zbořený Kostelec, na který si můžeme, když bude chuť, vyběhnout. Po projetí kolem továrny Jawa se dostaneme do cíle prvního dne, města Týnce nad Sázavou. Zde můžeme navštívit románsko–gotický hrad, který je známý pro časté výstavy umělců z Posázaví, koncerty a jiné kulturní akce.

Druhý den nás čeká top mezi českými vodáckými cestami. V první polovině trasy si zapádlujeme na svižně tekoucí vodě a na několika hravých a houpavých jezech a splavech nám zatoulaná vlnka cákne do lodi. Plni nadšení se dostaneme do obce Kamenný Přívoz, kde se můžeme zastavit na oběd v místním hostinci. Odtud nás čeká jedno z nejkrásnějších míst v České republice. Řeka nás provede přes trampské osady stojící na kopcích a skalách zvedajících se po obou jejich březích. Dýchnou tu na nás staré dobré trampské časy, ze železničních kolejí na nás zahouká Posázavský Pacifik a z okna svého srubu nám zamává František Nedvěd. Každý tak zatouží se tu aspoň na pár dní zdržet. Řeka se tu bude vlnit, budeme překonávat říční stupně a kličkovat mezi ohlazenými kameny stojícími vprostřed toku. Při výjezdu z kaňonu ještě zamáváme horolezcům na skále zvané Jehla a náš zážitek zakončíme v obci Pikovice, známé z trampských písní.

  • před zahájením plavby nás čeká instruktáž a po celou dobu nebude chybět doprovod instruktorů.
  • sleva -200Kč - děti do 12 let

Sázava 9/2014 from Dan Wolf on Vimeo.

Recenze

Peřej logo patička

CK PEŘEJ TOURS s.r.o. / Tř. Svobody 39, 779 00 Olomouc

T: +420 603 11 33 44 / E: info@perej.cz

© CK PEŘEJ TOURS s.r.o. 2022 | design by GOLDEN ORANGE s.r.o.
Zásady zpracování osobních údajů