;

Vodácké zájezdy / Plavby historickou Olomoucí

Peřej tours vás již přes 29 let provází nejen po českých a slovenských řekách. Tisíce spokojených klientů, stovky příběhů a nezapomenutelných dobrodružství. Sportovní i poznávací plavby, na jednu hodinu nebo na celý týden. S námi si vodu zamilujete.

Vyšší Brod - Český Krumlov - Zlatá Koruna

1.       Den:

První den nás čeká přesun z Olomouce do klasického vodáckého kempu „U Vikinga“, který se nachází nedaleko Českého Krumlova. Zde bude naše základna po celou dobu našeho výletu. Po krátkém odpočinku absolbujeme základní výcvik pro pohyb na vodě a nasedneme na vodu přímo v kempu. Necháme se unášet proudem a o zábavu na jezech a vodních stupních nebude rozhodně nouze. Bude nás čekat průjezd přes Český Krumlov, přes který se řeka několikrát stáčí. Podplujeme tu pod krytým dřevěným mostem a zamáváme na návštěvníky Krumlovského zámku tyčícího se nad vodou.

2.       Den:

Druhý den se z rána přesuneme proti proudu do Vyššího Brodu, který je nejjižnějším městem České republiky. Zde taky začneme naši plavbu po řece Vltavě. Čeká nás jeden z nejoblíbenějších úseků na českých řekách. Atraktivní krajinu jižních Čech budou doplňovat četné jezy a říční stupně, které si zajisté nenecháme ujít a v říčních zákrutách se rozhodneme, jestli si pořádně zapádlujeme, nebo se necháme jen tak unášet proudem. Během plavby mineme i městečko Rožmberk, které je významnou městskou památkovou zónou a Vltava se v něm esovitě stáčí. Lesnatými údolími pak budeme pokračovat až do našeho kempu, kde bude i cíl dnešní plavby.

3.       Den:

Třetí den nasedneme na vodu opět přímo v kempu a ještě jednou si vychutnáme oblíbený úsek z prvního dne přes Český Krumlov. Po výjezdu z Českého Krumlova se Vltava začne opět zařezávat a kroutit mezi nízké kopečky zdejší atraktivní krajiny a příjemné vlnky nás donesou až do cíle dnešního dne u jezu v obci Zlatá Koruna.

4.       Den:

Čtvrtý den využijeme k aktivnímu odpočinku na souši a navštívíme Český Krumlov, město, které je od roku 1992 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Nachází se zde mnoho pamětihodností, z nichž nejvýraznější je krumlovský zámek, ale pouhá procházka vnitřním městem a nasávání místní atmosféry bude stačit k tomu, abyste si to zde zamilovali. Po tomto příjemném zážitku se vydáme na cestu zpět do Olomouce.

 

  • před zahájením plavby nás čeká instruktáž a po celou dobu nebude chybět doprovod instruktorů.

  • sleva -500Kč - děti do 12 let

Vltava/08/13 from Dan Wolf on Vimeo.

Recenze

Peřej logo patička

CK PEŘEJ TOURS s.r.o. / Tř. Svobody 39, 779 00 Olomouc

T: +420 603 11 33 44 / E: info@perej.cz

© CK PEŘEJ TOURS s.r.o. 2022 | design by GOLDEN ORANGE s.r.o.
Zásady zpracování osobních údajů