;

Vodácké zájezdy / Plavby historickou Olomoucí

Peřej tours vás již přes 29 let provází nejen po českých a slovenských řekách. Tisíce spokojených klientů, stovky příběhů a nezapomenutelných dobrodružství. Sportovní i poznávací plavby, na jednu hodinu nebo na celý týden. S námi si vodu zamilujete.

Sokolov - Loket - Karlovy Vary - Radošov - Klášterec nad Ohří

 1.       Den:

První den nás čeká přesun z Olomouce do západního cípu České Republiky, do obce Radošov. Zde se nachází kemp, který bude naší základnou po celou dobu našeho výletu. První den využijeme především k utáboření, odpočinku po dlouhé cestě a základnímu výcviku pro pohyb na vodě.

2.       Den:

Druhý den si vyjedeme proti proudu do obce Sokolov, kde také bude začátek našeho splavování řeky Ohře. První část cesty nás bude proud unášet překrásnou krajinou Přírodního parku Údolí Ohře, kde nebude nouze o nějakou tu malou vlnku a nádherné přírodní scenérie. V půli trasy bude všem vodákům odměnou pohled na goticko–románský hrad Loket, tyčící se vysoko nad řekou ve stejnojmenné obci Loket. Následovat bude průjezd Chráněnou krajinnou oblastí Slavkovský les, kde po naší levé straně uvidíme neobvyklý přírodní útvar Svatošské skály známé též jako Svatební průvod. Cílem dnešního dne pak budou nedaleké Karlovy Vary.   

3.       Den:

Třetí den si opět vyjedeme proti proudu, avšak tentokrát do Karlových Varů, kde bude začátek naší plavby. Řeka se v těchto místech kroutí zalesněnou kopcovitou krajinou, a kdo si neužil vlnky předešlý den, ten bude mít možnost si to dnes vynahradit na známých peřejích Hubertus, které využívá místní vodáckým oddílem na trénink vodního slalomu. Voda nás ponese svižně dál až kolem dnes již skoro zapomenutých lázní Kyselka, u kterých se stáčí minerální voda Mattoni. Poté projedeme Radošovem, kde se nachází i náš kemp, my ale budeme pokračovat ještě dál. Projedeme pod unikátním krytým dřevěným mostem, který tu stojí od 14. století až dodnes, avšak již v rekonstruované podobě. Bude následovat nesjízdný jez, který si pěkně obejdeme po souši a budeme pokračovat až do Vojkovic, kde bude i cíl naší dnešní plavby.

4.       Den:

Čtvrtý den využijeme k aktivnímu odpočinku na souši a navštívíme Karlovy Vary (v termínu 1.-6.7. s právě probíhajícím 55. mezinárodním filmovým festivalem). Navštívíme lázeňské kolonády, zajdeme na vyhlídku na Dianinu rozhlednu a při dostatku financí si můžeme dát oběd ve věhlasném Grand hotelu Pupp.

5.       Den:

Pátý den se nalodíme přímo v kempu. Proplujeme pod krytým mostem a obejdeme nebezpečný jez. Vlnky na nás budou šplouchat a svižné tempo vody doplní několik sjízdných jezů a říčních stupňů. Narazíme i na místa, kde budeme muset trochu víc zapádlovat, ale nic co bychom nezvládli. Sportovní zážitek doplní pěkné prostředí okolních malých kopců a vesniček, kterými budeme proplouvat. Řeka se bude ke konci plavby postupně rozšiřovat a pohodovým tempem a s úsměvem na tváři doplujeme do našeho cíle, Klášterce nad Ohří.

6.       Den:

Šestý den nás čeká návrat domů.

  • před zahájením plavby nás čeká instruktáž a po celou dobu nebude chybět doprovod instruktorů.
  • sleva -800Kč - děti do 12 let

Ohře 30.6. - 5.7.2013 from Dan Wolf on Vimeo.

Recenze

Peřej logo patička

CK PEŘEJ TOURS s.r.o. / Tř. Svobody 39, 779 00 Olomouc

T: +420 603 11 33 44 / E: info@perej.cz

© CK PEŘEJ TOURS s.r.o. 2022 | design by GOLDEN ORANGE s.r.o.
Zásady zpracování osobních údajů