;

Vodácké zájezdy / Plavby historickou Olomoucí

Peřej tours vás již přes 29 let provází nejen po českých a slovenských řekách. Tisíce spokojených klientů, stovky příběhů a nezapomenutelných dobrodružství. Sportovní i poznávací plavby, na jednu hodinu nebo na celý týden. S námi si vodu zamilujete.

1.      Den

První den nás čeká přesun z Olomouce do Slovenského Červeného Kláštora, kde se utáboříme, odpočineme si po dlouhé cestě a seznámíme se s vodním tokem.

2.      Den

Druhý den začneme krátkým výletem na malebnou zbořeninu hradu Czorstyn, nacházející se nedaleko kempu a poté se i s loděmi přesuneme proti proudu do obce Stromovec, která se nachází přímo pod Czorsztynským jezerem. Odtud nás čeká nezapomenutelná plavba úchvatnou krajinou. Zprvu budeme proplouvat okolo vesnic, kde po levé straně zamáváme na polské a po pravé na slovenské obyvatelstvo. Řeka nás bude svižně unášet a našimi souputníky, se kterými se budeme navzájem vyhýbat budou i všudy přítomné pltě. V obci Červený Klášter, jež je vstupní bránou do Pieninského národního parku nás uchvátí pohled na majestátní skalní útvar – Tri Korunky. Zde se Dunajec začíná zařezávat mezi kopce a skály a tvoří zde úchvatný říční kaňon, ve kterém na nás čekají zajímavé peřeje, a kde budeme kličkovat mezi kamennými hrázkami, které jsou zde vyskládány pro orientaci pltí. Po vyplutí z Pienin se před námi krajina začne opět otevírat a poklidně doplujeme až do cíle dne v Polském Krościenku.        

3.      Den

Třetí den ráno se opět vrátíme do Kroscienka a nasedneme na vodu. Kdo si neužil vlnky včera, dnes si to dosytnosti vynahradí. Ihned po nástupu nás čeká velmi zajímavá peřej, která prověří naše dosavadní vodácké dovednosti. Po celou dobu plavby nám bude pomáhat svižně tekoucí voda a o dlouhé peřejnaté úseky, kde si užijeme hodně srandy, nouze nebude. V půli cesty nás čeká i slalomový kanál, ten si však obeplujeme okolo vedoucím přírodním korytem. Plni nadšení z pohybu a krajiny pak dorazíme do cíle dne, do obce Jazowsko, odkud se vrátíme do našeho kempu.   

4.      Den

Čtvrtý den nás čeká návrat domů, ale i dnes si užijeme vody. Na cestě zpátky si ve vesnici Vrůtky uděláme přestávku a nalodíme se na říčku Turiec, která nás zanedlouho dovede do hlavního toku nejdelší slovenské řeky Váh. Široká řeka se nám odmění četnými zajímavými peřejemi a malebnou krajinou okolních kopců Malé Fatry.

 

  • před zahájením plavby nás čeká instruktáž a po celou dobu nebude chybět doprovod instruktorů.
  • sleva -500Kč - děti do 12 let 

Dunajec 12-16.7.2013 from Dan Wolf on Vimeo.

Recenze

Peřej logo patička

CK PEŘEJ TOURS s.r.o. / Tř. Svobody 39, 779 00 Olomouc

T: +420 603 11 33 44 / E: info@perej.cz

© CK PEŘEJ TOURS s.r.o. 2022 | design by GOLDEN ORANGE s.r.o.
Zásady zpracování osobních údajů