;

Vodácké zájezdy / Plavby historickou Olomoucí

Peřej tours vás již přes 29 let provází nejen po českých a slovenských řekách. Tisíce spokojených klientů, stovky příběhů a nezapomenutelných dobrodružství. Sportovní i poznávací plavby, na jednu hodinu nebo na celý týden. S námi si vodu zamilujete.

Řeka Soča patří k nejkrásnějším řekám Slovinska, protéká národním parkem, hlubokými údolími a soutěskami. Soča je právem považovaná za jednu z nejkrásnějších řek v Evropě. Její průzračná smaragdová divoká voda je pověstná a je vyhledávaná vodáky z celého světa. 

S námi si Soču užijete v příjemné malé skupince. Naše skupina má velikost 6-8 osob o které se stará jeden zkušený instruktor a jeden řidič. Řeku sjíždíme na Barakách.

 

1.den

Prvni den nás čeká přesun z Olomouce (a dalších nástpních míst) do Bovce. čeká nás kus cesty ale protože pojedeme pohodlným mikrobusem, cesta nám rychle uteče a zpříjemníme si ji zastávkou v horsém sedle Vršič (1.600 m.n.m.). Po dlouhé ceste se již jen ubytujeme, seznámime se s řekou a u večerního táboráku proberem co vše nás v následujících dne čeká.

2.den

Druhý den po snídani se přesuneme k obci Kobarid. Než se ale pustíme po proudu Soči, projdeme si vodáckým školením. S našim zkušeným instruktorem si zopakujete základy pohybu na vodě a naučíme se i něco nového, ukážeme si záchranu a to nejen na suchu ale i v praxi. Po důkladném školení se již vydáme na sjezd úseku Kobarid Tolmin kde nás čeká 16 km na vodě. Úsek přezdíváme "Smaragdová Vltava", obtížnost úseku je rovna Vltavě ale voda je nádherně čistá (a ledová :-D ). Po dojezdu do cíle se na zpáteční cestě torchu protáhneme a uděláme si lehký výšlap k vodopádu Kozjak (cca 1,5 km).

3.den

Třetí den trochu přitvrdíme a zužitkujeme znalosti nabité v předchozím dnu. Zdoláme úsek Bovec - Srpenica (12 km). Celý úsek lze shrnout jako "krátké ale výstižné" :-) Čekají vás peřeje, nádherná řeka a krásné okolí. V případě zájmu si úsek můžeme sjet 2x (určitě vás to neomrzí :-) ) a ospoledne se vydáme na výlet k pramenu Soči. Večer u táboráku zhodnotíme vodácké úspěchy na Soče.

4.den

Čtvrtý den dopoledne je volný program v Bovci. Bovec a jeho okolí skýtá spoustu zážitků a tak vám můžeme zajistit např. canyoning, rafting na nejtěžším úseku Soči, zipline, canyoning, paraglading..., nebo se můžeme společně vydat ještě jednou na vodu příp. na turistiku. Po obědě se vydáme na cestu zpět do ČR abychom ve večerních hodinách dorazili domů.

 

  • samozřejmě vám půjčíme i nepopreny
  • na dotaz zajistíme ubytování v chatkách, apartmánech nebo penzionu
  • pro skupiny od 4 osob zajistíme zájezd na Soču v individuálním termínu

 

 Mrkněte jak to s námi vypadá na Soče :-)

 

 

Recenze

Peřej logo patička

CK PEŘEJ TOURS s.r.o. / Tř. Svobody 39, 779 00 Olomouc

T: +420 603 11 33 44 / E: info@perej.cz

© CK PEŘEJ TOURS s.r.o. 2022 | design by GOLDEN ORANGE s.r.o.
Zásady zpracování osobních údajů