;

Vodácké zájezdy / Plavby historickou Olomoucí

Peřej tours vás již přes 29 let provází nejen po českých a slovenských řekách. Tisíce spokojených klientů, stovky příběhů a nezapomenutelných dobrodružství. Sportovní i poznávací plavby, na jednu hodinu nebo na celý týden. S námi si vodu zamilujete.

Jak kajaková škola probíhá?

Kajaková škola má kapacitu 5 osob, takže ideální je malá skupina Nejedná se o velkou akci, kde jen stojíš, ale zaručujeme individuální přístup našeho instruktora ke každému novému kajakáři :-) Bezpečnost je u nás samozřejmě na prvním místě a celá akce probíhá pod dozorem instruktora.

V pátek tě naložíme na některém z našich nástupních míst a vyrazíme společně vstříc dobrodružství. Po příjezdu do areálu slalomového kanálu se ubytujeme v místním kempu, probereme plán na následující dva dny a uděláme pár seznamovacích aktivit. Ať se lépe poznáme.

V sobotu ráno se po snídani seznámíme s kajakem a celkově s vybavením, které budeme potřebovat. Postupně společně projdeme trať, ukážeme si, kde nás co čeká a kde je jaké nebezpečí.  Následně začneme s výcvikem na klidné vodě. Přes poledne se kanál vypouští, takže si dopřejeme čas na oběd a lehký odpočinek, protože po obědě se pustíme do sjezdu kanálu. Čeká nás skvělé odpoledne strávené v lodi nebo pod lodí!

Na Večer plánujeme společné posezení u ohně kde proberme nově nabyté zkušenosti a rozebereme videonahrávky z vody.

Na nedělní dopoledne je program jasný a tak hned po napuštění kanálu nasedáme do kajaků a vydáváme se vstříc peřejím. Prohloubit naše nově nabyté znalosti. Vězte, že po sobotě strávené v kajaku budete zničeni, ale i tak si nedělní sjezd skvěle užijeme.

Po závěrečném obědě se vydáme na cestu zpět domů.

Jaké potřebuji vybavení na vodu?

Kajak, pádlo, špricku, plovací vestu a helmu budeš mít od nás připravené. Takže potřebuješ jen oblečení na vodu a skvělou náladu.

Pro koho je kajaková škola určena a co potřebuji umět?

Kajaková škola je určena pro milovníky vody, kteří umí dobře plavat a počítají s tím, že na kajaku občas pojedou i hlavou dolů :-D Každý účastník už musí vědět, co je to pádlo a znát základy pohybu na vodě. Také by měl mít zkušenosti se sjížděním turistické řeky na nafukovací nebo plastové kánoi.

Kdo kajakovou školu vede?

Na vodě tě bude učit instruktor Martin. Borec který se snad už s pádlem v ruce narodil. Jezdí na raftech, nafukovacích nebo pevných kánoích, paddleboardech, ale číslo 1 pro něj vždycky bude kajak. Martin je instruktor vodní turistiky, budoucí cvičitel (učí instruktory) a hlavně vodák tělem i duší. Každoročně absolvuje na kajaku několik vodáckých maratonů, takže věř, že na vodě tě utahá. 

Mohu na kajakovou školu dorazit vlastní dopravou?

Vůbec žádný problém! Potkáme se v páteční podvečer přímo v areálu slalomového kanálu.

Kde budeme ubytováni?

Spát budeme buď pod vlastními stany v kempu přímo u slalomového kanálu, nebo můžeš zvolit ubytování v nedalekém penzionu. Pokud máš, tak ber s sebou kolečkové brusle, protože podél Vltavy (a přímo přes areál vodáckého kanálu) vede parádní in-line stezka.

Recenze

Peřej logo patička

CK PEŘEJ TOURS s.r.o. / Tř. Svobody 39, 779 00 Olomouc

T: +420 603 11 33 44 / E: info@perej.cz

© CK PEŘEJ TOURS s.r.o. 2022 | design by GOLDEN ORANGE s.r.o.
Zásady zpracování osobních údajů