;

Vodácké zájezdy / Plavby historickou Olomoucí

Peřej tours vás již přes 29 let provází nejen po českých a slovenských řekách. Tisíce spokojených klientů, stovky příběhů a nezapomenutelných dobrodružství. Sportovní i poznávací plavby, na jednu hodinu nebo na celý týden. S námi si vodu zamilujete.

Kružberk - Hradce nad Moravicí (32 km)

Trasa, táhnoucí se kaňonem tvořícím historickou zemskou hranici Moravy a Slezska, začínající pod Kružberskou přehradou. Atraktivním prostředím listnatých a jehličnatých lesů v kopcovitém terénu přírodního parku Moravice nás bude po celou dobu doprovázet svižně tekoucí voda, vlny, peřeje, jezy a vodní stupně. Cestou mineme bývalé lázně Jánské Koupele a přibližně v polovině trasy, nás čeká velký jez Podhradí, který je třeba obejít po souši. Následuje plavba rekreační osadou v Anniném údolí a před obcí Žimrovice si po levé straně všimneme vodopádu náležícího k vzácnému technickému dílu Weisshuhnově kanálu táhnoucím se nad řekou, po kterém se přiváděla voda do místní papírny. Před koncem trasy v Hradci nad Moravicí nás ještě čeká výhled na Bílý a Červený zámek, tyčící se nad řekou na úpatí kopce a několik zábavných vodních stupňů. Při trase nás bude doprovázet řada vodáckých nadšenců, neboť sjíždění řeky Moravice je vždy vodáckým svátkem.  

  • před zahájením plavby nás čeká instruktáž a po celou dobu nebude chybět doprovod instruktorů
  • v případě že na výchozí místo plavby dorazíte autem za příplatek nabízíme po plavbě možnost převozu řidičů zpět k autům
  • sleva -200Kč - děti do 12 let

Moravice 18 5 2013 from Dan Wolf on Vimeo.

Recenze

Peřej logo patička

CK PEŘEJ TOURS s.r.o. / Tř. Svobody 39, 779 00 Olomouc

T: +420 603 11 33 44 / E: info@perej.cz

© CK PEŘEJ TOURS s.r.o. 2022 | design by GOLDEN ORANGE s.r.o.
Zásady zpracování osobních údajů