;

Vodácké zájezdy / Plavby historickou Olomoucí

Peřej tours vás již přes 29 let provází nejen po českých a slovenských řekách. Tisíce spokojených klientů, stovky příběhů a nezapomenutelných dobrodružství. Sportovní i poznávací plavby, na jednu hodinu nebo na celý týden. S námi si vodu zamilujete.

Trasa Postřelmov – Třeština - Moravičany (Litovel) (25 nebo 34km)

Výchozím místem je obec Postřelmov, odkud nás svižně tekoucí voda provede lužní krajinou a říčními meandry. Po proplutí obce Leština pak za chvíli po pravé ruce potkáme přítok řeky Moravy, říčku Moravskou Sázavu, po které nás čeká jez u obce Lukavice. Ohlodané stromy a velká proutěná hnízda, které budeme potkávat v průběhu jízdy, dokazují přítomnost četné fauny jako například bobrů, volavek, čápů, ledňáčků a dalších. Na závěr nás čeká klidná plavba končící náhonem u obce Třeština, který vede až k národní technické památce v podobě vodní elektrárny. Zde se nachází i cíl prvního dne naší plavby - zámeček připomínající prvorepubliková vila Háj s přilehlým jezdeckým areálem s chovem koní.

Druhý den poplujeme k třeštinskému jezu do krajiny kroutících se meandrů, kde nás bystrá řeka zavede okolo mohelnických jezer až do Chráněné krajinné oblasti Litovelského Pomoraví. Při přenášení lodí u mohelnického jezu si všimneme jednoho z nejstarších dochovaných severomoravských šlechtických sídel - zámku Úsov. A následně krajinou nízkých kopečků se dostaneme až do cíle naší plavby v obci Moravičany.

V případě zájmu, času, dobrého počasí a příznivého vodního stavu, můžeme pokračovat po líně tekoucí vodě nevšední neudržovanou krajinou CHKO Litovelského Pomoraví. Romantickou plavbu dokresluje kruhový zděný altán zvaný Templ tyčící se nad jezem u obce Římice nebo 19 metrů vysoký obelisk postavený na počátku 19. století.  Cílovým bodem prodloužené trasy je město Litovel, též známé jako Hanácké Benátky. 

 

  • před zahájením plavby nás čeká instruktáž a po celou dobu nebude chybět doprovod instruktorů
  • začátek i konec plavby je v těsné blízkosti vlakové stanice s pohodlným vlakovým spojením
  • v případě že na výchozí místo plavby dorazíte autem za příplatek nabízíme po plavbě možnost převozu řidičů zpět k autům
  • sleva -200Kč - děti do 12 let

Recenze

Peřej logo patička

CK PEŘEJ TOURS s.r.o. / Tř. Svobody 39, 779 00 Olomouc

T: +420 603 11 33 44 / E: info@perej.cz

© CK PEŘEJ TOURS s.r.o. 2022 | design by GOLDEN ORANGE s.r.o.
Zásady zpracování osobních údajů