;

Vodácké zájezdy / Plavby historickou Olomoucí

Peřej tours vás již přes 29 let provází nejen po českých a slovenských řekách. Tisíce spokojených klientů, stovky příběhů a nezapomenutelných dobrodružství. Sportovní i poznávací plavby, na jednu hodinu nebo na celý týden. S námi si vodu zamilujete.

Čtyřdenní zájezd:

1.  Den:

První den nás čeká přesun z české republiky do kempu V Dolním Kubíně, kde nás čeká utáboření. Ještě ten den se dopravíme do obce Oravský Podzámok, kde se nachází výrazná dominanta regionu, národní kulturní památka tyčící se na skále nad řekou, Oravský hrad. Zde se seznámíme s řekou Oravou, po které se říčními zákrutami a peřejkami dostaneme až do cíle dne do Dolního Kubína, kde zakotvíme přímo v našem kempu.  V případě příznívého stavu vodní hladiny sjedeme úsek řeky Oravy z Dolného Kubína do Kralovan kde nás řeka povede mezi skálami a lesy. Plavbu zakončíme na soutoku Oravy a Váhu.

2. Den:

Druhý den se dopravíme ještě dále proti proudu do obce Tvrdošín nacházející se u vodní nádrže Orava. Četné vlnky a bystrá voda nás provedou malebnou krajinou v údolí mezi horskými celky Malé fatry a Oravské Magury. Odměnou během cesty nám kromě sportovního zážitku bude pohled na námi již známý Oravský hrad v obci Oravský podzámok. Odtud budeme pokračovat dál do cíle dne, do kempu v Dolním Kubíně.

3. Den:

Třetí den začneme v městě Rožumberok, kde nasedneme na nejdelší slovenskou řeku Váh. Nenáročná trasa táhnoucí se údolím, jež tvoří severní hranici horského celku Velké fatry, nás provede svižně tekoucími peřejkami v sousedství slovenskými vesnic až cíle dne na soutok s řekou Orava u obce Kralovany.

4. Den:

Čtvrtý den začneme v obci Vrůtky, kde nalodíme na říčce Turiec, který nás zanedlouho dovede do hlavního toku řeky Váh. Široká řeka se nám odmění četnými zajímavými peřejemi a malebnou krajinou okolních kopců Malé Fatry. Při cestě nebude nouze o zážitek setkání s místními pltěmi – velkými dřevěnými vory, které splavují tento úsek řeky. Cíl naší cesty pak bude u říčního přívozu pod hradem Strečno, který se nachází nad řekou na vysokém skalním ostrohu.

  • před zahájením plavby nás čeká instruktáž a po celou dobu nebude chybět doprovod instruktorů.
  • sleva -500Kč - děti do 12 let

Orava - Váh 2013 from Dan Wolf on Vimeo.

Recenze

Peřej logo patička

CK PEŘEJ TOURS s.r.o. / Tř. Svobody 39, 779 00 Olomouc

T: +420 603 11 33 44 / E: info@perej.cz

© CK PEŘEJ TOURS s.r.o. 2022 | design by GOLDEN ORANGE s.r.o.
Zásady zpracování osobních údajů