;

Vodácké zájezdy / Plavby historickou Olomoucí

Peřej tours vás již přes 29 let provází nejen po českých a slovenských řekách. Tisíce spokojených klientů, stovky příběhů a nezapomenutelných dobrodružství. Sportovní i poznávací plavby, na jednu hodinu nebo na celý týden. S námi si vodu zamilujete.

Hron, Orava, Váh

1.      Den

První den nás čeká přesun z Olomouce do Revišťského Podzámčie, kde se utáboříme, odpočineme si po cestě a seznámíme se s vodním tokem. Odpoledne můžem zdolat zříceninu hradu Reviště nebo vyrazit na koupel na Hodrušské jazera

2.      Den

Druhý den se ráno přesuneme do Žiaru nad Hronom. Zde se po základním vodáckém výcviku pustíme do vodního živlu. Kdo nemá rád přeplněná místa a ocení jistou komornost při splouvání řeky, pro toho je slovenský Hron to pravé. Budeme splouvat četnými zatáčkami této druhé nejdelší řeky Slovenska a útulnou krajinou Banskobystrického kraje. Poklidnou plavbu občas naruší příjemné vlnky a malé peřeje a odměnou ke konci trasy bude po pravé straně nad vodou se tyčící zbořenina hradu Reviště. Konec plavby bude přímo v našem kempu v Revištském Podzámčí. V podvečer můžeme unavená těla prohřát v termílním koupališti v obci Vyhne.

3.      Den

Třetí den nasedneme na vodu přímo v kempu. Čeká nás jednoduchá trasa, která nás povede kolem říčních ostrůvků a lehkých peřejek. Budeme projíždět údolíčkem obklopeným nízkými kopci. Plni nadšení z pohybu a krajiny pak dorazíme do cíle dne, do obce Nová Baňa, odkud se přesuneme do Dolného Kubína, místní kemp bude naším stanovištěm další 3 dny.    

4. Den:

Čtvrtý den se dopravíme do obce Oravský Podzámok kde se nachází známý a krásný hrad tyčící se nadr řekou. Četné vlnky a bystrá voda nás provedou malebnou krajinou v údolí mezi horskými celky Malé fatry a Oravské Magury. Odměnou během cesty nám kromě sportovního zážitku bude návštěva naší oblíbené restaurace Koliba v Dolném kubíně. Odtud budeme pokračovat až na soutok s Váhem do obce Kralovany kde nás již bude čekat autobus který nás dopraví zpět do kempu.

5. Den:

Pátý den začneme prohlídkou vesničky Vlkolínec zapsané v UNESCO. Následně v městě Rožumberok nasedneme na nejdelší slovenskou řeku Váh. Oblíbená trasa táhnoucí se údolím, jež tvoří severní hranici horského celku Velké fatry, nás provede svižně tekoucími peřejkami v sousedství slovenskými vesnic až cíle dne na soutok s řekou Orava u obce Kralovany.

6. Den:

Šestý den začneme v obci Vrůtky, kde se nalodíme na říčce Turiec, který nás zanedlouho dovede do hlavního toku řeky Váh. Široká řeka se nám odmění četnými zajímavými peřejemi a malebnou krajinou okolních kopců Malé Fatry. Při cestě nebude nouze o zážitek setkání s místními pltěmi – velkými dřevěnými vory, které splavují tento úsek řeky. Cíl naší cesty pak bude u říčního přívozu pod hradem Strečno, který se nachází nad řekou na vysokém skalním ostrohu. Než osušíme lodě můžete zdolat dlouhé schody a podívat se na hrad který jsme obdivovali z vody, poté již vyrazíme směrem domů

  • před zahájením plavby nás čeká instruktáž a po celou dobu nebude chybět doprovod instruktorů.
  • sleva -800Kč - děti do 12 let

Orava - Váh 2013 from Dan Wolf on Vimeo.

Recenze

Peřej logo patička

CK PEŘEJ TOURS s.r.o. / Tř. Svobody 39, 779 00 Olomouc

T: +420 603 11 33 44 / E: info@perej.cz

© CK PEŘEJ TOURS s.r.o. 2022 | design by GOLDEN ORANGE s.r.o.
Zásady zpracování osobních údajů